Poradna

V první řadě je důležité určit si, zda potřebujete bazén pouze zakrýt nebo je pro Vás důležitá maximální pevnost plachty, která dokáže zabránit možnéhu pádu Vašich malých dětí či domácích mazlíčků.

Pokud chcete bazén pouze zakrýt, doporučujeme zvolit plachtu v provedení BASIC nebo EKONOMIK. U větších bazénů pak provedení EKONOMIK NEBO TOP.

Pokud chcete plachtu, která dokáže zachytit padající dítě či mazlíčka, doporučujeme pořídit provedení EKONOMIK NEBO TOP se zátěžovými gumami.

Umožňuje volný průtok čisté vody a zároveň brání vytvoření velkých vodních ploch na plachtě a také zachytí hrubé nečistoty.

Propustné síto

Pro maximální zatížení doporučujeme vybrat zesílenou plachtovinu B8000 s gramáží 630g/ 1m2 + zátěžové gumy se speciálním úchytem, které významným způsobem rozloží zatížení plachty.

Plachta TOP

Standardní rozteč je cca. 95 cm. V případě, že požadujete maximální zatížení plachty, je vhodné zmenšit rozteč až na 70 cm v kombinaci se zátěžovými gumami. Menší rozteč = větší zatížení plachty.

Rozteč upínacích kolíků

Záleží na tvaru bazénu a zároveň na prostorových možnostech v okolí bazénu. Minimální doporučený přesah plachty od vnějšího kraje bazénu je 15 cm.