Sauny na zahradu k bazénu

Ideální a harmonické bydlení je pro každého člověka zásadním bodem v životě. Lidé prostě chtějí žít podle svých představ a chtějí mít dům přesně takový, jaký si vysnili. Je to také otázka vkusu, ale i financí. Nic není zadarmo. Navíc ke každému domu patří především zahrada. Je to místo, kde rodina tráví poměrně hodně času. A pokud jsou v rodině děti, je zahrada právě takovým dokonalým místem odpočinku a relaxace. Mnoho majitelů domů si pořídí také terasu, která rozšiřuje obytný prostor. K idylce pak už jen chybí například zahradní bazén nebo sauna.

Zahradní bazény

Vzhledem k tomu, že si lidé chrání své soukromí, pořízení zahradního bazénu je řešením, které uspokojí nejen samotného majitele, ale především splní požadavky na jeho soukromí. Mohou být nejen nadzemní, ale i zapuštěné v zemi. Pro jejich hygienickou ochranu si k tomu může každý pořídit i krycí plachtu na bazén a má vyřešenou i otázku ochrany vody.

Saunaproject.cz

Zahradní sauny

Zahrady jsou nejen plné rostlin a míst, které lákají k odpočinku a k hrátkám s dětmi, ale v případě, že je zde například přírodní zdroj vody, dá se uvažovat dokonce i o realizaci zahradní sauny. Ano, milovníci odpočinku a skvělé relaxace si mohou pořídit zahradní saunu. Malý potůček, rybník nebo dokonce třeba i jezero je příležitost, jak tyto přírodní zdroje vody využít k ochlazení ze sauny. Realizace zahradní sauny navíc má i několik výhod, které jsou u stavby sauny v budově mnohdy omezené.

Výhody zahradní sauny

Zahradní sauna je místo, které člověka naplní energií a navíc udělá i něco pro své zdraví. Její realizace na zahradě představuje samozřejmě nějaký projekt, podle které se zahradní sauna bude stavět. A možností je opravdu hodně. Jak už bylo řečeno, taková sauna na zahradě má své jisté místo v těsném sousedství rybníčka nebo potoka, protože ochlazení je po horké sauně účelný prostředek pro posílení imunity. Velkou výhodou v tomto případě je nejen to, že majitel tak ušetří náklady na pořízení sprchy nebo bazénku určeného právě pro saunu, ale zahradní sauny mají doslova velký rozlet, co se týká rozměrů. Majitel se tak nemusí ohlížet na velikost, prostor a tím pádem má možnost i atypického tvaru a designového návrhu. Každá taková zahradní sauna by měla mít samozřejmě i odpočívárnu, kde si člověk opravdu po náročném saunování odpočine. Design sauny je čistě jen na majiteli. Návrhy se různí, ale velkým lákadlem je třeba dokonalý výhled na jezero, takže součástí již zmíněné odpočívárny může být velké okno, směřující právě na jezero.

Na co by se nemělo zapomenout

Každá realizace sauny by měla být dobře promyšlená. Velmi důležitá je například správná a především dostatečná izolace. Bez ní by sauna byla jen obyčejnou stavbou, která by ztrácela účel. Používá se především minerální vata nebo vata čedičová, ale v poslední době se člověk může setkat i se skvělým izolantem, jako je PU pěna. Vyráběn je tento izolační materiál v podobě panelů různé tloušťky a je to v podstatě příbuzný všem známého polystyrenu. Také vytápění zahradní sauny je důležitým bodem při realizaci, zde si musí majitel rozmyslet, zda bude vytápění na elektriku nebo na tuhá paliva. Obě možnosti mají své pro a proti. Elektřina je pohodlnější a majitel má možnost vytápění sauny ovládat dokonce na dálku. Na druhou stranu je elektřina dražší energií. Kamna na dřevo mají své kouzlo a výhřevnost takových kamen je dlouhodobá. Výběr kamen záleží na preferencích a požadavcích majitele.