Jak instalovat plachtu na bazén

Plachta na bazén představuje ideální řešení pro volně stojící i zapuštěné bazény. Bazén se vám odvděčí průzračně čistou vodou. Odpadne vám spousta starostí s čištěním bazénu.

Proč pořídit krycí plachtu na bazén

Krycí plachta na bazén pomáhá udržet teplotu vody v bazénu a částečně brání tomu, aby do bazénu padaly nečistoty. Hlavně negativní vlivy, jako je déšť, květy, listí nebo hmyz stojí za zakalením vody. Pravidelné zakrývání bazénu kvalitní plachtou vám ušetří spoustu práce s čištěním dna bazénu a mnoho financí spojené s použitím chemie. Plachta pomáhá snižovat množství chemie v bazénu a zabraňuje také odpaření. Jak samotné chemie, tak vody. Pokud potřebujete hladinu bazénu ochránit proti pádu domácích mazlíčků nebo dětí, pak doporučujeme pořídit pevné plachty, které bez problémů unesou i váhu člověka.
Plachty na bazén

Bezpečnostní plachta na bazén

Speciální bezpečnostní zakrývací plachtu rychle a jednoduše vypnete nad hladinu bazénu. Ta udržuje teplotu a zamezí napadání nečistot do bazénu. Současně unese dospělého člověka, i kdyby na ni stoupnul. Nevýhodou je, že plachtu musíte každý den natahovat a zase sundávat, skládat a odklízet. Na výběr jsou také plachty, které stačí pouze posunout na hranu bazénu. Tyto plachty jsou upevněné pomocí upínacích popruhů, popř. gumou. Instalace takovéto krycí plachty na bazén je velmi jednoduchá. Ke každé bazénové plachtě získáte montážní návod, se kterým instalaci zvládne i méně zručný kutil. Pokud si na instalaci plachty na bazén netroufnete, kontaktujte našeho hodinového manžela, který vám s instalací plachty pomůže.

Bezpečnostní lamely fungují i na dálkové ovládání

Vodní hladinu v bazénu můžete zakrýt také pomocí speciálních lamel, které fungují trochu jako rolety na oknech. Lamely můžete jednoduše zatáhnout. Stejně jako bezpečnostní plachty vás unesou i při pádu do bazénu. Navíc se vyrábí i s motory na elektrický pohon a některé typy můžete ovládat na dálku. I tyto lamely je možné instalovat svépomocí díky přiloženému montážnímu návodu. Jestliže si na instalaci lamel netroufáte, kontaktujte našeho instalatéra, který zajistí profesionální instalaci plachty na bazén.

Dejte si pozor na volbu kvalitních materiálů

Pokud není zastřešení udělané opravdu poctivě, časem se s ním budete trápit. Po záruční době totiž začne drhnout. Podívejte se na nabídku kvalitního zastřešení bazénu a objednejte si profesionální instalaci od specialisty. Instalatér provede odbornou montáž, která zajistí pohodlnou obsluhu po dlouhé roky.