Vysocepevnostní plachty na bazén chrání kvalitu vody a zastaví veškeré nečistoty

Pořídili jste si na vaši zahradu bazén a těšíte se, až se oteplí a vy se budete moci poprvé vykoupat? A řešili jste už jeho zakrytí? Pokud ne, pravděpodobně se budete potýkat se stále se opakujícím problémem. Hmyz, hlína, písek, tráva, větvičky.

 

Všechny jmenované předměty budete muset neustále dokola vyndávat z vody. Jistě, můžete použít síťku a některé nečistoty pojme také filtrace. Ale je to docela nepohodlné. Chcete si jít zaplavat a místo toho strávíte dlouhé minuty lovením nepříjemných nečistot z vody. Lepším řešením je předcházet tomu, aby se nečistoty do vody dostaly. Obáváte se, že řešení bude příliš drahé a pro vás tak nedostupné? Nemusí to tak být. Finančně dostupné a skvělé řešení jsou kvalitní bazénové plachty.

Plachty na bazén

Na kvalitě v tomto případě záleží

Chcete, aby voda ve vašem bazénu byla opravdu čistá? Chcete bazén chránit před vnějšími vlivy. Pak určitě nebude stačit kdejaká plachta nebo snad obyčejný igelit. Důležité je, aby zakrývací plachta na bazén byla vyrobena z kvalitního a také odolného materiálu. Vyberte si mezi vysocepevnostními plachtami na bazén z odolných materiálů. Nejen, že plachta ochrání bazén a vodu, ale slibuje také opravdu dlouhou životnost.

 

Z čeho jsou vyrobené kvalitní plachty

Vysocepevnostní bazénové plachty jsou vyrobené z odolných materiálů od německých a belgických dodavatelů. Konkrétně jsou vyráběné z velmi kvalitního PVC. Samozřejmě nejde jen a pouze o materiál. K dosažení vysoké odolnosti je třeba také kvalitních spojů. Ty jsou zhotovené pomocí vysokofrekvenčního svařování. Jsou tak nejen voděodolné (což je u bazénových plachet opravdu potřeba), ale také jsou tyto spoje takřka neviditelné a nelze je rozdělit.

 

Kvalita se pochopitelně projevuje také dlouhou životností. Když si pořídíte plachtu z kvalitního materiálu, nemusíte ji každé dva roky měnit za novou. Bazénové plachty mají totiž životnost mnohem delší. Poslouží klidně 10 až 15 let. Vše se odvíjí od použitého materiálu. Vy však každopádně ušetříte. A to nejen peníze, ale také čas, který byste každou druhou sezonu museli obětovat pro shánění nové plachty.

Jak si plachty poradí s nečistotami?

Kvalitní bazénové plachty jsou opravdu efektivní. Tím spíš, pokud si vyberete plachtu s průtokovým sítem. Takové síto totiž propustí vodu, která se dostane na plachtu, ale veškeré nečistoty zůstanou na povrchu. Plachta má UV filtr, takže se nemusíte obávat, že by se v přikrytém bazénu vytvořilo zelené prostředí. Po sezóně stačí bazén jen vyluxovat. Nemusíte ho vypouštět. Ušetříte tak čas, vodu a samozřejmě bude mít radost i vaše peněženka.

 

Plachty ochrání i vaše děti nebo zvířata

Obáváte se toho, že plachty jsou nebezpečné? Kvalitní plachty nikoli. Vzhledem k tomu, že jsou vysocepevnostní, chrání před spadnutím do vody. Jejich nosnost je 100 kilogramů na metr čtvereční. Pokud se tak v nestřežený okamžik dostane k bazénu váš potomek nebo snad neposlušný a zvědavý čtyřnohý miláček, můžete být klidní. Po plachtě mohou klidně chodit a nic se nestane.

Máte atypický bazén? Nevadí.

Běžně se vyrábí plachty na bazény kulaté, oválné nebo obdélníkové. Kvalitní plachty na bazén jsou však k dostání i v atypických tvarech. Díky speciálnímu řešení si tak můžete nechat vyrobit plachtu na míru a budete mít jistotu, že bude sedět jako ulitá. Samozřejmě bude plně kopírovat tvar vašeho bazénu. Stačí ho jen správně zaměřit. Obáváte se, že to nezvládnete a vaše míry budou nepřesné? Pak se obraťte na odborníky, kteří si se zaměřením hravě poradí.

 

Kromě tvaru plachty si samozřejmě můžete vybrat také jejich barvu. A pokud si nebudete vědět rady s montáží, je možné si ji nechat namotnovat. Samozřejmostí je také skvělá dostupnost servisu nebo uskutečnění případných oprav.

Výhody vysocepevnostních plachet

  • Plachty mají průtokové síto, které do vody nepustí žádné nečistoty.
  • Kvalita vody bude zachovaná díky UV filtru.
  • Po sezóně není nutné vodu vypouštět, stačí jen upustit po trysky.
  • Tvar i barvu si můžete vybrat dle svých přání.
  • Zajišťovací čepy na plachtu jsou opravdu pevné.
  • Plachta zabrání pádu dětí nebo zvířat do vody.
  • K plachtě dostanete skladovací vak, náhradní gumové komponenty a upínací čepy.