Ochrana bazénu krycí plachtou

Bazénová krycí plachta slouží především k zakrytí bazénu mimo koupací letní sezónu, její využití ale najdete i během sezóny. Bazénovou plachtu již má v dnešní době skoro každá domácnost, které na zahradě má bazén. Bazénová plachta v zimním období má mnoho funkcí, co se týče zabránění padání listí nebo nečistot do vody, mimo to bazénová plachta chrání bazén před mrazem a jinými nepříznivými vlivy počasí.

Plachty na bazén

Víme, že je nutné se o bazén starat celoročně zvláště na jaře, kdy je zapotřebí jej pořádně umýt a následně napustit. Jestliže zvažujete nákup krycí plachty na váš bazén, pak nezapomínejte na to, že bazénová plachta musí být dostatečně velká tak, aby zakryla hladinu a stěny bazénu, a měla dostatečný přesah na uchycení kovových ok nebo přesek. Bazénové plachty jsou svou velikostí a funkcí vhodné pro použití na nadzemní i zapuštěné bazény.

 

Kdy zazimovat bazén?

Zazimování bazénu probíhá v měsících, kdy se noční teploty vzduchu nedostávají pod bod mrazu, a teplota vody v bazénu je 10-15 °C. Budete-li pravidelně pečovat o bazén díky správnému zazimování a celkové údržbě, pak můžete dosáhnout dlouholeté a bezproblémové užívání bazénu. Zazimování bazénu vám ulehčí práci, co se týče jarního uvedení bazénu na sezónu.

 

Jak na to?

  • Před celkovým položením zimní plachty na bazén je zapotřebí provést pár kroků k zazimování bazénu. Doporučujeme vám aplikovat bazénovou chemii, která se postará o zpomalení nebo zabránění růstu řas nebo tvorbě bakterií.
  • Vodu v bazénu vypusťte na požadovanou výšku, podle vašeho bazénu, většinou to bývá polovina výšky bazénu.
  • Zkontrolujte před celkovým položením zimní plachty, zda někde v místech nejsou ostré hrany nebo nějaké poškození, které by mohlo bazénovou plachtu potrhat.
  • Po této kontrole, nasaďte plachtu na obvod bazénu, nejlépe s někým, kdo vám může pomoci. Bazénová plachta je po obvodu opatřena kovovými oky. Těmi se plachty zajistí, tak nemůže dojít k ulétnutí nebo odhrnutí plachty. K zimní plachtě bývá ve výbavě i napínák nebo lanko pro ještě lepší uchycení, aby plachtu neodfoukl silný vítr.

Tvary bazénových plachet

Zimní plachta je vyrobena z pevné plachtoviny, která dobře odolává mrazům a povětrnostním podmínkám. Zazimovací plachta na bazén je dodávána ve tvaru obdélníku, kruhu nebo oválu, a většinou v modrých barevných odstínech. Jestliže máte doma bazén jiného tvaru nebo rozměrů, pak zvažte bazénovou plachtu vyrobenou na míru, které v dnešní době nabízí opravdu mnoho firem. Plachty na míru mohou být různých tvarů a rozměrů, vše podle vašich potřeb.

 

Bazénové plachty a jejich poškození

Jakmile zjistíte, že bazénová plachta je poškozena, natržením nebo proříznutím na tyto potíže existují bazénové záplaty, kterými opravíte i ty nejmenší trhlinky. Bazénové záplaty jsou samolepící, což usnadňuje manipulaci. V případě většího poškození je lepší nalepit více záplat vedle sebe. Vyrábí se v barevných odstínech bílé nebo průhledné a kašírované plachtoviny.

 

Postup při opravě plachty záplatou

  • V první řadě je potřeba plachtu pořádně umýt, očistit a vysušit v místě, kde je poškození. Jakékoliv nečistoty snižují přilnavost bazénových záplat, je tedy zapotřebí už při tomto prvním kroku dbát na pečlivost.
  • V druhé řadě oddělte bazénovou záplatu od podkladového papíru, přilepte ji na protržené místo a vší silou ji přitlačte na místo poškození.
  • Následujících 24 hodin plachtu nesmíte používat a ani vystavovat přímému slunci. Po uplynutí 24 hodin, můžete opět plachtu normálně využívat.

 

Už vás nebaví pravidelně čistit bazén od listí a jiných nečistot jako je například utopený hmyz? Zvažte bazénovou krycí plachtu, která ochrání váš bazén před nečistotami jako je listí, řasy a jiné bakterie.