Jak připravit bazén na další sezonu

Máte na své zahradě krásný bazén s blankytně modrou vodou, který je pro vás chloubou pozemku, jenže se blíží zima, s ní chladné měsíce a vy si nejste jistí, jak se o to vaše zahradní moře vhodně postarat, abyste ho mohli příští sezonu zase plně využívat a neubrali jste mu na kráse nebo funkčnosti a další rok nestrávili několik zdlouhavých dní jeho znovuuvedením do provozu? Tak přesně na tuto otázku si zodpovíme v tomto článku.

Plachty na bazén

Péče o vaše zahradní moře

Důležitým pomocníkem, který udrží všechen nepořádek daleko od vašeho bazénu, troufáme si říct, že snad i tím nejdůležitějším pomocníkem, jsou kvalitní bazénové plachty. Firma Kvalitní plachty, která se na trhu vyskytuje již úctyhodných třicet let a za tu dobu nasbírala cenné zkušenosti, váš bazén změří a na míru zhotoví vysocepevnostní krycí plachtu, jejíž životnost se může vyšplhat až na krásných patnáct let. Za odvedenou prací si pracovníci neoblomně stojí, důkazem toho je i garance záruky po dobu pěti let.

Máte na výběr

Na výběr máte hned ze tří druhů plachet, ten první představuje cenově nejdostupnější variantu. Pokud svému vodnímu království chcete dopřát vyšší kvalitu, zvolte plachtu ekonomik, která se od předchozí varianty liší tím, že je povrch nalakovaný, tudíž odolnější. Třetí druh nese označení TOP a jak je vám již z názvu zřejmé, jedná se o plachtu v top kvalitě a ve špičkovém designu, který vám budou sousedé určitě závidět.

Kdy je vhodné bazén připravit na sezonu?

Vhodná doba na umístění plachty, tedy na zazimování bazénu, nastává ve chvíli, kdy venkovní teploty klesnou pod deset stupňů. Důležité je vodu důkladně vyčistit za pomocí bazénové chemie. Vylovit napadané listí, utopený hmyz, nafukovací hračky, zkrátka odstranit vše, co by ve vodě delší dobu být nemělo. Jakmile budete s kvalitou vody spokojení, přišel čas na umístění plachty.

V momentě, kdy se v období kolem jara začne oteplovat a na teploměru se bude opět ukazovat minimálně deset stupňů, plachtu můžete odendat a vrhnout se na čištění, které bude díky kvalitní ochraně za pomocí plachty snadnější než kdy dříve.

Pokud nad výběrem té nejvhodnější plachty stále dumáte, neváhejte a spojte se se zaměstnanci firmy Kvalitní plachty, odborníci se vám budou s radostí věnovat a společně naleznete tu nejschůdnější variantu pro obě zúčastněné strany. Tak na co ještě čekáte, bazénová party volá.