Renovace betonové podlahy

Spolehlivost betonové podlahy byla samozřejmě testována roky. Popularita této verze podlahového zařízení je dána dlouhou životností, vysokou odolností vůči vlivům prostředí a relativně nízkou cenou materiálu. Ve většině případů technologie výstavby moderních domů zahrnuje právě přítomnost betonové podlahy. Ovšem čas od času se může objevit nějaká ta prasklinka nebo jiný nedostatek, který se musí co nejdříve odstranit, aby nedošlo k šíření.

Oprava betonové podlahy

Ve stavebnictví je velmi populární právě betonová podlaha. Na rozdíl od jiných materiálů vyniká beton díky dvěma pozitivním vlastnostem: nízká cena a trvanlivost. Pokud se vyskytnou nedostatky, nejdříve se musí vyhodnotit příčiny poškození. V závislosti na tom je vybrána technologie pro jejich odstranění.

Pokládka podlah Praha

příčiny poškození betonové podlahy:

  • mechanické poškození během provozu
  • stárnutí struktury
  • nadměrný obsah vlhkosti

Navzdory vysoké pevnosti a dostatečné trvanlivosti betonu má tento materiál také své nevýhody, které vedou k postupné ztrátě počátečních vlastností. Nejprve mluvíme o konkrétním poli, které může být v různých podmínkách. Při nízkých teplotách ztrácí beton pevnost a mechanické poškození povrchu může vést k tvorbě velkých trhlin. Oprava betonové podlahy by měla být prováděna pouze v případech, kdy poškození nepřesahuje zhruba 40% celé plochy. V ostatních případech je nejlepší provést plnohodnotné stavební práce s cílem vytvořit nový betonový povrch. Je zřejmé, že včasná a kvalitní oprava betonové podlahy zvýší její životnost a ušetří nám nežádoucí  finanční výdaje a časové náklady na pokládku nové podlahy.

Produkty na trhu na opravu betonu

Jestliže potřebujeme opravit betonovou podlahu například v garáži, je možno použít moderní prvky, kterými lze snadno a rychle beton opravit. Jsou to produkty stavební chemie, které zakoupíme ve stavebninách a jedná se o opravnou hmotu, která má kvalitní složení a umožní tak výborné přilnutí nové vrstvy betonu k té stávající.

 

Lehký beton

V současné době se ujal lehký beton. Ten je výbornou variantou k běžné opravě poškozené vrstvy betonu. Své využití najde tato betonová směs při rekonstrukcích i v novostavbách. Možné je samozřejmě pomocí lehkého betonu provést i malou opravu. Práce s tímto materiálem je jednoduchá. Postup práce je následující:

Hladítkem a nebo stahovací latí betonovou směs vyhladíme, ale především srovnáme. Po uplynutí 24 hodin je možné po takovém betonu již chodit a je tak podlaha připravena pro užití. Lehký beton je malá časová i finanční investice oproti případnému bourání a rekonstrukci celé podlahy.

Spolehlivá a odborná firma

Samozřejmě je ve většině případů zapotřebí oslovit spolehlivou firmu. Oprava betonové podlahy není nic pro laiky, protože v případě neúspěchu nebo špatně provedené opravy se může stát, že by se betonová podlaha ještě více rozpadala na úkor právě naší laické neodbornosti.