Pronájem auta Brno – má smysl?

Potřebujete vůz a nemáte vlastní? Jak vybrat tu správnou autopůjčovnu? Na co se zaměřit, aby se tento zážitek stal příjemným a chtěli jste jej opakovat, a nikoli noční můrou, ze které se budete snažit vzbudit ještě několik následujících měsíců. Půjčovna aut Brno je jedním z příkladů, co hledat u dobré půjčovny aut a pronájmu auta.

Předávání aut před pronájmem

Předávání aut je ten nejdůležitější moment, kdy se stane všechno, co poté předurčí vaši budoucnost. Dávejte pozor, všímejte si maličkostí a pokud cokoliv není v pořádku běžte hledat jinou půjčovnu. Personál musí být vstřícný, milý, všechno vám musí vysvětlit a auto vás musí nechat vyzkoušet.

Autopůjčovna Brno

Při přebírání aut před pronájmem je důležité zkontrolovat jeho technický stav a jakékoliv nedostatky či škrábnutí. A všechno musí být zaneseno do předávacího protokolu. Pokud tomu tak není, hrozí nebezpečí, že jakékoliv nedostatky budou považovány za Vaší vinu a budete je muset zaplatit. Správné půjčovny, jako Půjčovna aut Brno, se těmto praktikám zdaleka vyhýbají a dělají vše možné proto, abyste se klienti podobného zacházení nemuseli obávat. Auto v první řadě spolu se zákazníkem nafotí a pak jej nechají udělat zkušební jízdu. Nepodceňujte ji a zjistěte, jak auto brzdí, zrychluje, atd.

Při předávání před pronájmem auta vás také nechají podepsat smlouvu. Ideální je půjčovna jejíž smlouva je krátká, jasná a srozumitelná. A hlavně si ji přečtěte. Poté Vám bude představeno pojištění. To si také pečlivě přečtěte a zjistěte, zda jsou limity dostatečné, a zda se po vás bude vyžadovat spoluúčast.

 

V případě nehody pronajmutého auta

Nehody se můžou stát kdykoliv a komukoliv. Nepodceňujte hrozící riziko a to především pokud si auto půjčujete ve vypjaté době, kdy je na silnicích rušno, či kdy klimatické podmínky nepřejí klidnému řízení.

Půjčovna aut Brno nabízí 24 hodin asistenční službu, která se postará právě o to, abyste mohli zůstat v klidu a to i v případě nehody. Zaměstnanci samozřejmě potřebný postup vysvětlí ještě na pobočce, ale častokrát se stane, že nehoda řidičem tak otřese, že asistenční službu mu přijde více než vhod.

Znovu se objevuje téma pojištění. Pojišťovny jsou notoricky známé jsou nechutí vyplácet slíbené částky a udělají vše pro to, aby vina padla na Vás. Je potřeba splnit jednotlivé kroky přesně, jinak mnohy ztrácíte nárok na pojistné plnění. Zjistěte si, zda potřebujete protokol od policie, zda potřebujete jiné údaje, co musí udělat další účastníci nehody, komu máte v případě nehody volat. Častokrát je potřeba nehody řešit rovnou s pojišťovnou a nikoli s půjčovnou. Nepodceňte tedy důležitost asistenční služby, která Vám v tom dokáže udělat jasno.

Doplňkové služby a věrnostní program

U každé půjčovny oceníte i doplňkové služby a ačkoliv by se mohlo zdát, že se jedná o drobnosti, právě na nich závisí, jak moc si čas v půjčeném autě užijete. Cestujete-li s dítětem, bude nezbytná dětská sedačka, a muset kromě auta shánět na jiném místě ještě sedačku je otravné a nepraktické. Stejně tak i u mnoha jiných potřeb.

Půjčovna aut Brno nabízí své doplňkové služby zdarma již v rámci základní ceny pronájmu auta. V případě, že pojedete do míst, která neznáte jistě oceníte GPS. Chytré telefony dnes sice zvládnou také navigovat, ale obzvláště pokud řídíte a nemáte sadu handsfree jsou smartphony neuvěřitelně nepraktické. GPS má již v sobě také nahrané všechny mapy a tak můžete kdykoli kamkoli a to i v případě, že jste si danou mapu zapomněli stáhnout.

Další velice příjemnou maličkostí je, pokud půjčovna nabízí věrnostní program k pronájmu auta. Pokud Vaše zkušenost byla pozitivní, rádi se ke své půjčovně budete vracet a kdo by nechtěl, aby si toho daná půjčovna vážila. Půjčovna aut Brno Vám nabízí každé třetí zapůjčení auta slevu 30% a to pouze za předpokladu, že jste v předchozích dvou případech auto vždy vrátil bez poruchy.