K celoročnímu mobilnímu domu patří bazén

Celoroční mobilní domy jsou čím dál tím oblíbenější alternativou bydlení. Celoroční mobilní domy jsou dnes již plnohodnotnou alternativou a vyrábějí se ve špičkové kvalitě. Samozřejmostí je nízkoenergetické bydlení i vybavení shodné s klasickým domem. A to nejen vnitřní, ale také venkovní. Celoroční mobilní domy dnes běžně mají terasy nebo pergoly a zahrady s relaxačními prvky.

Na pozemek, kde stojí váš mobilheim si můžete pořídit vířivku, saunu a pochopitelně také bazén. Záleží pouze na vás, zda si pořídíte bazény zapuštěné do země nebo ty nadzemní. Každý typ bazénu má pochopitelně své výhody a nevýhody.

 

Celoroční mobilní domy

Typy bazénu podle materiálu

V případě, že plánujete před svůj celoroční mobilní dům pořídit bazén, určitě byste měli mít přehled v materiálech, ze kterých se bazény vyrábí. V případě bazénů do země je vhodné volit laminát nebo plast. Jde o pevné a odolné materiály, které zaručují vysokou životnost bazénů. Skvělé je, že takový bazén může být vyrobený přesně podle vašich požadavků na míru. Vybrati si lze nejen velikost, ale také tvar.

Nadzemní bazény mohou mít kovovou konstrukci, případně se vyrábí nafukovací verze nadzemních bazénů. Existují však také celoroční nadzemní bazény s  perfektní obvodovou izolací a elektroohřevem.

Zastřešení zapuštěného bazénu

Pokud si vyberete pro svůj celoroční mobilní dům bazén zapuštěný do země, můžete rovnou přemýšlet také nad jeho zastřešením. To samozřejmě zvýší pořizovací cenu. Později se však krytý bazén odmění snadnější údržbou. Když bazén rovnou opatříte zastřešením, nebudete muset řešit nečistoty, které do vody běžně padají. Navíc voda pochopitelně vydrží déle teplá. V případě vyhřívání se budete moci pohodlně koupat i v chladném období.

Výhody a nevýhody zapuštěných bazénů

Bazén zapuštěný do země má dlouhou životnost a nabízí vysoký komfort koupání. Často nabízí výkonnější příslušenství. Čištění bazénu zapuštěného do země je mnohem jednodušší než čištění nadzemního bazénu, zvlášť v případě, že jde o krytý bazén. Nejen pro děti a seniory je výhodný pohodlnější vstup do vody. Děti navíc ocení možnost skákání. Bazény pod povrchem země jsou navíc vyráběné z vysoce odolných materiálů. Je také jednoduché je zazimovat a poté opět připravit na sezonu.

Nevýhodou je určitě mnohem vyšší pořizovací cena než u nadzemních bazénů a nutnost terénních úprav, které jsou finančně nákladné.

Výhody a nevýhody nadzemních bazénů

Jasnou výhodou nadzemního bazénu je určitě výrazně nižší pořizovací cena než v případě zapuštěného bazénu. Mnohem jednodušší je také jeho instalace a v neposlední řadě určitě oceníte snadnou manipulaci s bazénem. Plusem také je, že se dá poměrně snadno přestěhovat. Vhodnou volbou je také v případě, že počítáte s tím, že se jednou i se svým celoročním mobilním domem odstěhujete na jiný pozemek.

Nevýhodou je určitě pouze sezónní provoz, krátkodobá životnost a nízká odolnost použitých materiálů. Ačkoli v dnešní době, jak již bylo řečeno, existují již také celoroční nadzemní bazény s izolací a vytápěním. Mezi nevýhody patří také nepraktický vstup do vody, složité čištění a nemožnost zastřešení.