Finská sauna jako součást domácího wellness

Sauna vlastně vznikla v mnoha podobách a v mnoha civilizacích, nezávisle na sobě. A není divu, protože má nejen příznivý účinek na celé tělo, což nám umožní předcházet mnoha nemocem, ale je velmi vhodná i pro dokonalý odpočinek a odstranění stresu.  Finská sauna je často označována za jednu z nejlepších a nejúčinnějších. Navštívit veřejnou saunu je samozřejmě možné, ale můžeme si pořídit saunu i u nás doma. Užívat si ji pak tedy můžeme kdykoliv nás napadne.

Jak funguje finská sauna

Efekt finské sauny je dosažen optimálním poměrem teploty a vlhkosti. Ve srovnání s jinými druhy takových saun je zde vlhkost mnohem nižší, asi 15%, ale teplota může dosáhnout 120 ° C. To má jak obecný posilovací účinek na tělo, tak řadu specializovaných a blahodárných účinků, díky kterým je nepostradatelným pomocníkem při léčbě mnoha nemocí. Hlavním příkladem je tělesná termoregulace, která udržuje tělesnou teplotu na konstantní úrovni. Když teplota v sauně stoupne, tělo se přehřeje a doslova se zapne mechanismus přenosu tepla. Ve snaze ochladit pokožku produkuje velké množství potu. Finská sauna tak zlepšuje procesy přenosu tepla, doslova čistí potní žlázy a přispívá k jejich další normální funkci.

Pozitiva finské sauny a vliv na naše zdraví

Pravidelná návštěva sauny přispívá k obranyschopnosti našeho těla a zvýšení imunity. Zimní plískanice a mráz tak na nás nemohou a sauna nám zaručuje, abychom se dokázali dobře proti virovým onemocněním ubránit. Finská sauna je rovněž vhodná pro jedince trpící alergiemi, astmatem nebo revmatismem. Z lékařského hlediska se sauna také doporučuje i pacientům jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů. Dobře působí nejen na naše tělo, ale i mysl a duší. Člověk se cítí uvolněný, odpočinutý a skvěle prokrvuje cévy i mozek. Vzhledem k dokonalému pocení v sauně, tělo vyplavuje škodlivé látky.

 

Saunaproject.cz

Saunová kamna

Kamna do sauny jsou stejně důležitá, jako voda k životu. Bez nich totiž není sauna saunou. Pokud bychom se rozhodli pro realizaci sauny, je nutné si dopředu rozmyslet, jaká kamna budeme využívat. Poradit se můžeme samozřejmě s odborníky, kteří se stavbou a montáží sauny zabývají. Můžeme si zvolit saunová kamna na dřevo nebo na elektřinu. Ta jsou ovládána elektrickým panelem a můžeme je také ovládat na dálkové ovládání, což přispívá ke komfortu. Na ovládacím panelu lze regulovat například omezení doby ohřevu místnosti, máme možnost volby teploty a regulace, je zde zabudovaný časovač, můžeme ovládat odvětrání, zobrazit si aktuální teplotu a vlhkost a podobně.

Kamna na dřevo jsou také velmi oblíbená a jsou stále aktuální i ve srovnání s elektrickými kamny. Kamna na dřevo jsou autentičtější, dřevo vlastně dokonale voní lesem a jejich výhřevnost je daleko větší. Navíc pohled do plápolajícího ohně uklidňuje.

Odborná firma

Spolehnout se můžeme samozřejmě na odborníky, kteří mají přehled o tom, jaké sauny jsou dnes v módě, jaký design můžeme pro náš zvolený prostor zvolit, jaké doplňky budou vhodné, a další. Navíc mají vše potřebné i k montáži a instalaci saunových modulů, které jsou vhodné zejména do malých bytů a prostor. Mohou nám také poradit i materiál, ze kterého je vhodné saunu postavit. Jako vhodné dřeviny se používají například borovice, jedle, ale i cedr nebo abachi.