Vybíráme vhodnou plachtu na bazén

Říkáte si, že plachtu na bazén nepotřebujete? Myslíte si, že jde o zbytečnost, která funguje maximálně jako designový doplněk? Pokud jste si odpověděli ano, zkuste svoji odpověď zvážit. Jde o nezbytnost, díky které bude váš bazén v mnohem lepším stavu, než kdybyste plachtu nepotřebovali. Víte ale, jaká plachta je pro vás nejlepší?
Kvalitní plachta na bazén prodlouží nejen životnost bazénu, ale i kvalitu vody v něm. Pokud tedy nemáte bazénové zastřešení, měli byste zvážit koupi kvalitní krací plachty. V našem případě vám můžeme nabídnout krycí plachty ve variantách BASIC, EKONOMIK a TOP. Variant, jakou plachtu koupit, je však více. A my se dnes podíváme na to, jak vybrat tu nejvhodnější plachtu právě pro vás.

Proč si koupit plachtu na bazén?

Kvalitní plachta na bazén slouží zejména jako ochrana vody před nepříjemným znečištěním. V případě opravdu kvalitní plachty pak jde i o bezpečnostní prvek, který zabrání případnému pádu vašeho dítěte či domácího mazlíčka do bazénu. Naše krycí plachty jsou pevné a unesou až několik desítek kilogramů bez protržení, proto máte jistotu, že se vaší ratolesti nic nestane. Vybírat si můžete z více variant plachet, konečné rozhodnutí však zůstává jen a jen na vás.

Solární plachty

Solární plachtu využíváme v případě, kdy chceme mít v bazénu teplejší vodu. Taková plachta současně zabraňuje přílišnému ochlazení vody v noci, současně se zamezuje odpařování vody. V případě, že budete mít v bazénu nainstalováno zařízení pro ohřev vody, bude smysl solární plachty ještě účinnější. Solární plachta vypadá na první pohled jako obyčejná bublinková folie, má však tepelně-izolační vlastnosti. Taková folie vodu v bazénu ohřeje o cca 3-5 stupňů Celsia. Folii na bazén pokládáme bublinkovou stranou dolů. Tyto plachty však nelze užívat dlouhodobě, z hlediska dlouhodobého užívání byste měli mít doma vždy kvalitní krycí plachtu.

Zimní plachty

Mnozí si kromě klasické krycí a solární plachty pořizují i zimní plachty, které se využívají na ochranu bazén u během zimního období. Pod takovými plachtami nedojde ke znečištění bazénu, ale ani vody v něm. Taková plachta chrání bazén před mrazem a prodlužuje jeho životnost. Taková plachta vám odymování bazénu hodně usnadní. Víte ale, že s krycími plachtami na bazén od nás, nebudete žádnou zimní plachtu potřebovat? Naše plachty jsou z materiálů nejvyšší kvality od německých a belgických dodavatelů, spoje jsou vytvořeny vysokofrekvenčním svařováním (esteticky hezké, voděodolné a nerozdělitelné spoje). Tyto plachty jsou dokonce doporučovány k využívání během zimy.

Krycí plachty

Krycí plachtu na bazén má doma nejspíš každý z nás. Jen někteří však mají kvalitní krycí bazénové plachty od nás. Krycí plachty se používají na všechny typy bazénů. Jak na ty nadzemní, tak i ty zapuštěné. Díky krycí plachtě se do bazénu nedostanou nečistoty, navíc se zamezí odpařování vody. Naše plachty slouží současně i jako bezpečnostní prvek. Jsou pevné natolik, že se neprotrhnou ani v případě, že by na plachtu spadlo vaše dítě. Díky kvalitní plachtě vám odpadne mnoho starostí s čištěním bazénu, protože se v nich nebude množit tolik bakterií. Bazénové plachty opatřené odtokovým sítem navíc vpustí napadanou vodu z plachty zpět do bazénu, nečistoty však zůstanou v sítu. Naše krycí bazénové plachty seženete ve variantách BASIC, EKONOMIK a TOP. Vybírat si pak můžete z nejrůznějších barev, ale i jejich kombinací.