Krycí plachty na bazén

Řešíte každoročně starosti se zakrytím vašeho bazénu? Nebaví vás každoročně čistit bazénovou vodu od listí, hmyzu nebo jiných věcí, které do bazénu během větru spadly? Existuje mnoho řešení jak efektivně, rychle a levně zakrýt bazén, jakékoliv velikosti. V dnešní době už má na zahradě bazén asi každý. Ten, kdo si myslí, že u koupě bazénu a napuštění vody to stačí, tak je na omylu. S vlastněním bazénu je také potřeba se o něj starat, čistit nebo hlídat teplotu vody. Bazénové krycí plachty vám zaručeně pomohou s ochranou vody před nečistotami jako je listí či hmyz. S bazénovou krycí plachtou ušetříte především své finance za ohřev vody.

Krycí plachty a vše okolo

Krycí plachty jsou vyrobeny z kvalitní plachtoviny, které mají vysokou odolnost a dlouhodobou životnost. Bazénové plachty se vyrábí v různém barevném provedení, nejběžnějšími jsou však modré nebo černé barvy. Mimo tyto krycí plachty existují i solární bazénové plachty. Většina bazénových plachet je po obvodu opatřena kotvícími oky, ocelovými lanky nebo také stahovací gumou, která dovnitř jen tak něco nepustí. Plachty se samozřejmě vyrábí v různých tvarech a velikostí, vše záleží na vašich potřebách a přáních. Mimo to si můžete nechat udělat i krycí plachty na zakázku, podle rozměrů vašeho bazénu.

Plachty na bazén

Jaké typy bazénových plachet existují?

 • Obyčejné bazénové plachty

jsou nejvhodnější pro menší nafukovací bazény, které na zimu schováte. \plachta kryje vodu před nečistotami

 • Solární plachty

vám pomohou díky slunci vodu zahřát rychleji. Tato plachta je vhodná pro bazény s větším objemem vody, kde prohřátí trvá déle

 • Přenosné zastřešení bazénu

které roztáhnete do tvaru polokoule je vhodné pro menší bazény, kde jde pouze o ochranu vody

 • Bazénové plachty s navíjecím zařízením

oceníte hlavně u dlouhých bazénů, kde se navíjecí zařízení už opravdu vyplatí a pomůže pěkně stáhnout plachtu

 • Posuvné zastřešení

vám vodu opět ochrání před znečištěním, ale také prodlouží koupací sezónu o 2 až 3 měsíce

 • Lamelové zakrytí bazénu

vypadají v porovnání s klasickou krycí plachtou více esteticky a často tím vytváří zajímavý designový prvek

 

Tvary plachet

Tvar bazénové plachty a fólie vybíráme vždy podle tvaru a rozměrů vašeho bazénu a stejně tak i podle jeho barevnosti. Před konzultací s firmou je dobré si bazén dobře změřit, než si plachtu objednáte nebo ji necháte na zakázku vyrobit. Říká se dvakrát měř jednou řež, v tomto případě objednej.

Bazénová krycí plachta chrání před:

 • výraznou tepelnou ztrátou a tím vám zajistí výraznou úsporu při vytápění bazénu a prodloužení koupací sezóny
 • odpařováním bazénové vody
 • před nečistotami jako je listí, hmyz nebo odpadky, které se díky větru dostanou dovnitř bazénu
 • snížením bazénové spotřeby
 • před pádem dětí do bazénu

Plachty se velmi liší především v pevnosti materiálu, některé jsou pevnější, jiné méně, nejdůležitější je ovšem vybrat si bazénovou plachtu, která bude na bazén perfektně sedět jak rozměrově, tak typově a bude především odolná proti UV záření.