Krycí plachta na bazén: 3 důvody, proč bez ní už nevydržíte

Radujete se z nově vybudovaného bazénu u vašeho domu, děti vesele skáčou do vody, ještě se nikdo neutopil. Jen toho smetí! Ve vodě se to hemží nečistotami, které by správně měly zůstat na souši. Do toho se bojíte, že se děti spálí, nebo naopak přijde silná letní bouřka, která vám z bazénu a zahrady udělá rozbouřené moře a váš dům se stane Noemovou archou. Ne,  nestane! Stačí si pořídit kvalitní bazénovou plachtu a potopa se nebude konat!

Plachty na bazén

Hmyz, listy, jiné smetí – na to už nikdo nenaletí!

Květy, kusy hlíny, lístky, hmyzáci a jiné. To všechno jsou zástupci vašich nepřátel, jste-li majitelem zahradního bazénu. Pravidelné čištění, vysávání a filtrace zvládne mnohé, bez toho se nedá obejít. Zbavíte se tak však jen těch nejmenších mikročástic, které člověk pouhým okem není schopen zpozorovat. Co ale ty velké? Přeci nebudete chodit se sítem a lovit z vody utopené mouchy! Stačí se o bazén pečlivě starat! Krycí plachta na bazén vše vyřeší! Snadno se upevňuje – stačí ji pomocí speciálních lanek a držáků připevnit k okraji bazénu a natáhnout po celé jeho velikosti. Nataženou plachtu nechte určitě přes noc, ale i během všech ostatních chvil, kdy v bazénu nebudete trávit čas.

Dešťovka jen do sudu

Velké množství srážek může nekrytému bazénu způsobit nemalé potíže. Kromě zjevného přeplnění, kdy je vody zkrátka moc, a tak se vám z bazénu rozuteče po zahradě, se majitelé často potýkají i se zhoršenou kvalitou vody po dešti. Má to logiku! Dešťová voda s sebou nese i mikrobiologické částice, ve kterých se koupat není radno! Krycí plachtou tak v době dešťů chráníte nejen bazén, ale především sebe a své zdraví! A navíc ušetříte na čištění.

Už žádné UV

Naše ochranné plachty v sobě mají zabudovaný ochranný UV faktor. To znamená, že plachta nepohlcuje UV záření, tudíž ho ani nepropouští dál do vody, se kterou přicházíte do styku. Za jasného slunka stačí jen použít kvalitní krém proti opalování a o vaše zdraví je postaráno!

Zimní spánek zahradních bazénů

S prvními spadlými listy se vám už koupat nechce. Jakmile napadnou i první sněhové vločky, bazén má po sezóně dočista. Abyste ho uchránili před poškozením a na jaře ho mohli znovu v plné parádě otevřít, stačí ho zajistit krycí plachtou. Unese veškeré množství sněhu, nemusíte ho tedy shrabávat.

Toužíte po ochranné krycí plachtě na váš bazén, ale nevíte jakou si vybrat? Ozvěte se nám, umíme vám udělat plachtu přímo na míru bazénu!