Jak pečovat o bazénovou vodu v průběhu sezony?

Blankytně modrá voda, která se přímo dožaduje o to, abyste se v ní během horkých letních dní zchladili. S velkou pravděpodobností ale nebudete jediní, kdo bude chtít bazén vyzkoušet, nevyžádanou společnost vám může obstarávat utopený hmyz, spadané listí nebo posečená tráva.

V dnešním článku bychom vám rádi předali cenné rady a zkušenosti, které jsme v průběhu let nasbírali, abyste si zaslouženého odpočinku ve vašem vodním království užívali nerušeně a se vším komfortem.

Plachty na bazén

K bazénu patří i bazénová plachta.

ZASTŘEŠENÍ BAZÉNU

Naprosto základním bodem, od kterého se společně odrazíme, je zastřešení bazénu, anebo, jak tomu říkáme my, zaplachtění. Efektivně od vodní plochy udrží všemožný nepořádek, hmyz, ale i domácí mazlíčky či vaše nejmenší členy domácnosti, pokud se vám zrovna ztratí z dohledu. Zastřešení, zaplachtění oceníte především v momentě, vyskytuje-li se váš bazén v blízkosti opadávajících stromů. Další výhodou je možnost koupaní se i během chladnějších dní, jelikož vodu pomáhá udržet příjemně teplou.

BAZÉNOVÁ FILTRACE

Bez kvalitního pískového filtru se neobejde žádné vodní království, chcete-li se cachtat v té nejjasnější a nejčistější možné vodě. Důležité je písek jednou za čtrnáct dnů zkontrolovat a případně vyměnit. Jakmile budete mít nakoupený filtr, zaměřte se na výběr vhodných čisticích prostředků. V poslední době se s velkou oblibou setkává mořská sůl, na rozdíl od chlorových tablet totiž nezatěžuje přírodu a nevyvolává nepříjemné alergické reakce. Kromě toho sůl nezapáchá a je cenově daleko dostupnější.

 

DALŠÍ NEZAMĚNITELNÍ POMOCNÍCI

Do základní výbavy doporučujeme pořídit bazénovou síťku, s pomocí níž vylovíte například popadané listí, včas tak zamezíte tvorbě bakterií. Dalším výkonným pomocníkem je kartáč, kterým jednou za čas doporučujeme projet bazénové stěny. A v neposlední řadě zvažte pořízení bazénového vysavače, ten se po zapnutí postará téměř o vše za vás, zkrátka investice, která se opravdu vyplatí.

NA CO SE JEŠTĚ VYPLATÍ MYSLET

Měření a úprava hodnoty pH se řadí k pravidelným a povinným rituálům spojených s údržbou bazénu. Ideální hodnoty se pohybují v rozmezí 7,2 až 7,6, podle toho aplikujte buď přípravky snižující pH, anebo naopak zvyšující.

Bazén nezapomínejte plachtou překrývat jak v noci, tak i přes den, pokud se zrovna nevyužívá. A rada na závěr, pokud jste se před vstupem do vody namazali opalovacím krémem, tak se prvně osprchujte a až poté se vrhněte na plavání. Opalovací krémy na vodním povrchu vytváří nechtěné mastné skvrny.