3 tipy pro ty, kteří chtějí zazimovat svůj bazén

Radovánky teplého léta již dávno skončily, přešly první mrazíky a vy stále nemáte zazimovaný bazén? Klid, je to zcela jednoduché, když víte, jak na to!

Krok číslo jedna – důkladná příprava

Prvním bodem na seznamu zazimovacích prací je bohužel úklid. Bazén musíte očistit od veškerých nečistot. Sítkem vylovit větší kusy například listí, řádně vyluxovat dno a stěny. Od skočení do vody po hlavě by vás měla odrazovat jen děsivě nízká teplota!

Čištění ale nepotřebuje pouze viditelný prostor bazénu, měli byste věnovat dostatek času i propláchnutí pískové filtrace. Tak se vám nestane, že na jaře při zprovozňování bazénu nastane problém s ucpaným filtrem.

Nyní přichází čas na chemikálie! Změřte hladinu chlóru ve vodě a její pH. Chlór by se neměl dostat za interval 0,3 – 0,5 mg/l a pH by se mělo pohybovat v rozmezí 6,8 – 7,4. Úprava na stanovené hodnoty může trvat i několik dní, počítejte s tím a vyhraďte si na zazimování bazénu minimálně týden.

Plachty na bazén

Krok číslo dva – upouštíme

Nechcete-li, aby vám bazén přes zimu prasknul, upusťte vodu! Jak moc? Doporučuje se minimálně 10 cm pod skimmer, avšak máte-li nainstalované další vychytávky jako třeba protiproud, ujistěte se, že hladina klesla i pod ně.

Nyní se znovu vrhněte do cídění! Odhalené bazénové stěny vytřete hadrem, abyste se zbavili malých usazenin. Na větší nepěknosti můžete použít i běžný kartáč či rýžák.

Poté přidejte veškerou potřebnou chemikálii. Ta se liší bazén od bazénu, proto si pro radu zajděte do originálního návodu.

Až voda zmrzne, změní se i její fyzikální vlastnosti. Začne se rozpínat. Naštěstí existuje jeden jednoduchý trik, díky kterému se stěny vašeho bazénu nevratně nepoškodí! Vhoďte do vody několik do poloviny naplněných pet lahví. Led bude tlačit na ně, na stěny se už nedostane.

Krok číslo tři – finální zazimování

Už jsme skoro ve finále! Zbývá jen zašpuntovat skimmer a trysky, aby se do filtračního okruhu nedostala voda, a bazén přikrýt. Nejlepším řešením je samozřejmě originální plachta! Jestliže si nevíte rady s jejím výběrem, dejte na nás! Přijedeme až k vám domů, poradíme, vyměříme, vyrobíme na míru a přijedeme položit!

Naše plachty s pětiletou zárukou představují finální bod každého zazimování, vydrží vám až 15 sezón! Jakou si račte vybrat?